Výhody a benefity kosmetiky z Mrtvého moře

Pomáhá při léčbě kožních nemocí a nedokonalostí pleti

Podporuje krevní oběh

Zpomaluje příznaky stárnutí

Uvolňuje ztuhlé svaly a klouby

Omlazuje a zpevňuje pokožku

Čistí a detoxikuje pokožku

Hydratuje a podporuje přirozenou pružnost

Odstraňuje odumřelou pokožku a vyhlazuje ji

Pomáhá proti celulitidě a striím

Rozzáří pleť

Vyživuje a regeneruje, ale nemastí

Vhodná pro všechny věkové kategorie od 3 let

Mrtvé moře

Mrtvé moře je jedním z úžasných přírodních divů světa. Utvářelo se miliony let a stalo se nejnižším bodem na zemi ve výšce 420 m pod hladinou moře. Jeho hlavním přítokem je řeka Jordán a četné termální i jiné prameny v okolí. Z důvodu malého přítoku vody, každý rok hladila vody klesá, moře vysychá.

Dnes je toto moře velmi bohaté na minerály a je celosvětově uznáváno za panenské lázně a prvotřídní místo pro péči o pokožku a pleť. Elementy Mrtvého moře obsahují jedinečnou a bohatou kombinaci přírodních minerálů v koncentracích dosahujících až 34 %. Většina těchto přírodních minerálů je zcela nezbytná pro udržení přirozených funkcí pokožky. Především pro vysoký obsah těchto solí, minerálů a přírodních prvků, je Mrtvé moře známo tisíce let pro své léčebné a terapeutické schopnosti.

Voda z Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů, včetně hořčíku, vápníku, bromu a draslíku. Dvanáct z těchto minerálů se nikde jinde na světě v přírodní verzi, než v Mrtvém moři nenachází. Některé mají schopnost poskytnout pocit uvolnění, jiné vyživují a omlazují pokožku, aktivují oběhový systém či zmírňují revmatické bolesti nebo metabolické poruchy.

Díky minerálnímu složení Mrtvého moře, je péče (léčba) nabízená kosmetikou Mrtvého moře jedinečná. Nezanechává mastné stopy na pokožce, přesto zvyšuje hladinu hydratace a propustnost pokožky, umožňuje pronikání minerálů do hlubších vrstev epidermis (nejsvrchnější vrstvy kůže). Pravidelné používání produktů z Mrtvého moře podporuje buněčný metabolismus vaší pokožky, ochrání a oživí přirozenou vlhkost, což stimuluje prokrvení a regeneraci pokožky, výrazně zpomaluje příznaky stárnutí.

 

Pro zajímavost

Jaké jsou vlastnosti některých ze základních minerálů v kosmetických výrobcích z Mrtvého moře?

Hořčík /pomáhá při prevenci alergií, zejména u citlivé pokožky. Má úlohu aktivačního enzymu k urychlení regenerace buněk.

Draslík a sodík /tyto minerály hrají zásadní roli v dopravním systému skrze buněčné membrány. Usnadňují pronikání živin do epidermis (nejsvrchnější vrstvy kůže) a usnadňují odstraňování toxinů z pokožky. Draslík také hraje klíčovou roli v hydratační rovnováze pokožky a růstu a regeneraci buněk.

Bróm /Uklidňuje a vyhlazuje kožní onemocnění, jako je lupénka, ekzém a jiné. Má uklidňující a pozitivní účinek na nervové napětí, stres.

Vápník /Posiluje buněčné membrány, zklidňuje bolest. Hraje zásadní roli v mnoha enzymatických reakcích.

Zinek /Podílí se na mnoha enzymatických reakcích buněčné proliferace.

Chlór / Má zásadní roli v osmotické rovnováze buněk.

Mineralní voda 

Voda v Mrtvém moři je vysoce bohatá na minerály a soli, které jsou pro lidskou pokožku a tělo mimořádně zdravé. Např. minerály, jako je hořčík, vápník a draslík, povzbuzují pokožku k obnově, regeneraci a jejímu zdokonalení.

 

Minerální soli

Sůl z Mrtvého moře je svou vysokou koncentrací minerálů velmi výjimečná. Je důležitou součástí, která přispívá k léčebnému potenciálu. Vysoká koncentrace soli ve vodě z Mrtvého moře neumožňuje žádný život, tudíž nemůže v této vodě nic žít či přežít. Sůl pomáhá zvýšit krevní oběh. Tento proces, přináší více kyslíku do pokožky a pleti tím zlepšuje její strukturu.

 

Černé bahno

Černé bahno z Mrtvého moře je známé jako přírodní detoxikační a čisticí prostředek. Zpřístupňuje a čistí ucpané póry, pomáhá rozjasnit a vyrovnat tón pleti. Bahno, stejně jako voda a sůl z Mrtvého moře, má vysokou koncentraci minerálů, která je pro naši pokožku velmi prospěšná.

Tělo a obličej

Denní i noční nezbytná péče o pokožku, která nejen hydratuje, zpevňuje, omlazuje, vyživuje, regeneruje ale i chrání...

Solné koupele

Stimulují a obnovují přirozenou rovnováhu a energii těla i mysli. Zásadně napomáhají zmírnění či hojení kožních potíží...

Bahenní zábaly

Tělové zábaly, pleťové masky, nezpochybnitelnými vlastnostmi čistí, detoxikují, prokrvují, vyživují, hydratují, regenerují i hojí...

Masážní oleje

Pár kapek či více masážního oleje dokáže zázraky. Masážní oleje C-Products jsou vhodné nejen pro relaxační masáže celého těla, ale i pro uvolňující aromaterapeutické masáže.

Dárkové balíčky

Pozornost pro klienta nebo obchodního partnera či překvapení, dárek pro blízkou osobu. Využijte jedinečnosti a různorodosti výrobků z Mrtvého moře C-Products.